Soczewki progresywne

Soczewki progresywne

Litery stają się zamazane, zwłaszcza gdy światło jest słabe. Aby móc czytać, musisz odsuwać tekst od oczu, wyciągając przed siebie ręce. Brzmi znajomo? To zjawisko nosi nazwę prezbiopii i dotyka niemalże każdego około 40 roku życia. Jest ono powodowe utratą elastyczności soczewki w oku.

To oznacza, że mięśnie odpowiedzialne za zmianę kształtu soczewki muszą pracować intensywniej, aby odpowiednio akomodować, co w efekcie może powodować uczucie zmęczenia oczu, a nawet bóle głowy. Z wiekiem zakres zmiany kształtu soczewki staje się zbyt mały, czego konsekwencją jest odsuwanie tekstu od siebie.

Prezbiopii nie można zapobiec, ale można ją z powodzeniem korygować. Najpopularniejszym i najczęściej stosowanym sposobem korekcji prezbiopii są soczewki progresywne, oferujące płynne, bardzo łagodne przejście pomiędzy mocą korekcyjną do dali, a mocą do bliży. Mówiąc prościej, to trochę tak jakby połączyć trzy soczewki (do dali, strefy pośredniej i bliży) w jedną, umożliwiając tym samym ostre widzenie na każdą odległość, przy czym miejsce tego połączenia pozostaje niewidoczne.

Pierwszym krokiem przy wyborze okularów jest dokładne określenie celu, do jakiego są one potrzebne. Czy będą używane do jazdy samochodem, czy do czytania? Czy jest potrzebna korekcja wzroku w celu dobrego widzenia w dali, czy w bliży, czy może jednego i drugiego? W związku z tym potrzebne są soczewki umożliwiające dobre widzenie na każdą odległość i we wszystkich kierunkach.

W zależności od Państwa potrzeb możemy dopasować odpowiednią konstrukcję. Dokonując niezbędnych pomiarów oferowane przez nas najwyższej jakości produkty, w połączeniu ze wskazaniem lekarza okulisty, optometrysty i sugestiami optyka oznaczają, że niezależnie od problemu, mają Państwo gwarancję najlepszego wyboru okularów progresywnych. W ofercie naszej posiadamy najbardziej zaawansowaną konstrukcję progresywną oferowaną przez firmę Hoya – Hoya ID MySelf, stworzoną z myślą o indywidualnych potrzebach i preferencjach klienta, idealnie dopasowane, tak jak ubranie szyte na miarę.

  • Wyraźny obraz w ułamku sekundy. Zawsze i wszędzie.
  • Doskonała, niewymagająca wysiłku adaptacja.
  • Perfekcyjna głębia widzenia.
  • Niespotykana efektywność widzenia obuocznego.
  • Naturalne widzenie i stabilny obraz, we wszystkich chwilach, które mają znaczenie.

To są wyroby medyczne. Używaj ich zgodnie z instrukcją użytkowania lub etykietą.

Producent: Hoya Holdings N.V.