Ochrona wzroku w cyfrowym świecie – powłoka BlueControl

Ochrona wzroku w cyfrowym świecie – powłoka BlueControl

Codziennie nasze oczy wystawiane są na działanie tak zwanego „światła widzialnego o wysokiej energii”, znanego również jako światło niebieskie. Ten rodzaj światła emitowany jest przez słońce, energooszczędne oświetlenie, jak również wszelkiego rodzaju urządzenia cyfrowe, takie jak smartfony, tablety i monitory LCD/LED.

Chociaż niebieskie światło samo w sobie jest zjawiskiem naturalnym, nadmierna jego ilość może mieć negatywny wpływ na człowieka, powodując suchość, zmęczenie i podrażnienie oczu, niewyraźne widzenie, bóle głowy, a nawet bezsenność.

Od wczesnych godzin porannych, do późnej nocy, zarówno w pracy jak i w czasie wolnym korzystamy z różnego rodzaju urządzeń cyfrowych. Laptopy, tablety, smartfony, telewizja, to nasza codzienność. Ponieważ z większości z tych urządzeń korzystamy z bliskiej odległości, nasze oczy są w jeszcze większym stopniu narażone na światło emitowane przez ich ekrany. Co więcej, urządzenia cyfrowe wymuszają na nas nieustanne przenoszenie wzroku pomiędzy zdjęciami, ilustracjami, tekstem lub podążanie za poruszającymi się obrazami. Prowadzi to do pojawiania się zaczerwienienia i podrażnienia oczu, suchości oczu, nieostrego widzenia, zmęczenia, bólu oczu, bólu głowy.

Powłoka Hoya BlueControl neutralizuje niebieskie światło emitowane przez urządzenia elektroniczne, zapobiegając jednocześnie powstawaniu powyższych objawów i oferując komfortowe, zrelaksowane i kontrastowe widzenie oraz bardziej naturalną percepcję kolorów. Dzięki wyposażeniu Twoich okularów w powłokę BlueControl, światło niebieskie emitowane przez ekarny cyfrowe zostanie zneutralizowane, zapobiegając zmęczeniu i nadwyrężeniu oczu. Dodatkowymi korzyściami są zmniejszenie efektu olśnienia i zwiększenie kontrastu.

Powłoka BlueControl jest oferowana z najlepszą i najbardziej wytrzymałą powłoką antyrefleksyjną Hi-Vision LongLife firmy Hoya, która jest aż 7 razy bardziej odporna na zarysowania niż standardowe powłoki i zapewnia wyjątkowy komfort użytkowania.

To są wyroby medyczne. Używaj ich zgodnie z instrukcją użytkowania lub etykietą.

Producent: Hoya Holdings N.V.